niedziela, 22 listopada 2009

Witam na moim blogu :)

Jeszcze tu pokręcę i powinno być ok ? :)
Witam serdecznie.

Nazywam się Paweł Klarecki znany jako Klarens , tak wyszło ,że w moim przypadku fotografia to moja pasja, sposób patrzenia na świat i styl życia , cały czas staram się poznawać ludzi i świat poprzez obrazy i kadry . Głównie fotografuje krajobrazy i piękno natury jaka nas otacza ,tak wiec tego będzie tu najwięcej.
Fotografuje 2 lata, na początku był Panasonic Lumix , który do dziś pstryka i ma się świetnie (jak to mój kolega nazwał sympatycznie: Panasonic Plastic Fantastic) .
Od roku fotografuje lustrzanką Canon EOS 50D , dla mnie osobiście świetna puszka , nie było łatwo z wyborem , myślałem bardzo o Nikonie D300 ale jakoś pojawił się 50D i mój mały świat zwariował :)
Reszta wymieniona jest po prawej stronie , czyli podstawowe rzeczy jakie do tej pory zdobyłem , nie wyobrażam sobie fotografowania bez filtrów i takie tam .
Cały czas szukam tej właściwej drogi , szukam fajnego światła bo ono jest najważniejsze kierując się moim ulubionym cytatem "Nie bój się cieni , one świadczą o tym ,że gdzieś znajduję się światło" , właże tam gdzie inni normalni nie wchodzą , moja żona Ela cały czas mi mówi "nie wchodź tam , bo po co?" :) Czasem trzeba przeprawić się przez krzaczory, zejść gdzieś w dół czy w górę i prawie za każdym razem zalewa mnie fala , kupiłem kalosze ale one nic nie dają i tak potem wylewam z nich wodę :) No tak to już jest ze mną :)
Fotografuję zazwyczaj późnym popołudniem i wieczorami lub bardzo wcześnie rano , tylko wtedy jest ten niepowtarzalny klimat i piękne miękkie światło.
Większość fotografii pochodzi z Irlandii i Irlandii Północnej, gdzie obecnie mieszkam , jest fajnie i z mojego punktu widzenia nie do końca zielono :)
Myślę ,że będziecie tutaj zaglądać czasem, ja i moje wyprawy z aparacikiem i termosem :)

Pozdrawiam serdecznie.

4 komentarze: